« Powrót do aktualności

Kolejne drzewo w kolekcji KZ NieruchomościNasza akcja #SadzimyDrzewa trwa.
Z każdą zrealizowaną za naszym pośrednictwem transakcją sadzonek przybywa.
Dzisiaj przedstawiamy Wam #Drugie #drzewo z naszej #Piątki i jest to #LipaDrobnolistna

Jest to #gatunek drzewa liściastego z rodziny ślazowatych o wysokości do 35m. Jest wysokim i bardzo okazałym drzewem o grubym pniu i gęstej, szerokiej koronie.Wymagania glebowe ma umiarkowane i jest najbardziej mrozoodpornym gatunkiem lip. W miastach doskonała do większych zespołów zieleni jako soliter lub drzewo alejowe. Ceniono ją od najdawniejszych czasów nie tylko ze względu na jej piękno, lecz również właściwości lecznicze i #miododajne. Lipa należy do drzew silnie nektaryzujących, masowo oblatywanych przez #pszczoły. W Polsce występuje na obszarze całego kraju. Jest drzewem dość długowiecznym, osiąga wiek ponad 300 lat.
Przez #Słowian uznawana była za drzewo święte, później często sadzona przy cerkwiach i kościołach.

#SadzimyDrzewa bo #ZiemiaToNaszDom Dlatego, za każdą zrealizowaną transakcję #zakupu lub #sprzedaży #nieruchomości na pośrednictwem KZ NIERUCHOMOŚCI s.c. posadzimy jedno drzewo w przestrzeni publicznej.

Przypominamy, że #PartneremMerytorycznym naszej akcji jest Centrum Ogrodnicze PRIMA
Już za tydzień przedstawimy Wam kolejne drzewo z #NaszejPiątki
A atrakcyjne oferty nieruchomości znajdziecie na: www.kznieruchomosci.pl

#JutroZaczynaSięDzisiaj, #ZiemiaToNaszDom, #ZielonoMi, #SadzimyDrzewa, #DbajmyoKlimat #DobraStronaNieruchomości, #KZNieruchomości #DrzewaDająTlen, #PrzyszłośćDlaNaszychDzieci, #LipaDrobnolistna, #NieMaLipa, #LipaDlaPszczół, #DobraLipa,