« Powrót do aktualności

Brzoza. Drzewo nr 3 w kolekcji KZ NIERUCHOMOŚCI.

Czas przedstawić Wam kolejne już bo #Trzecie #drzewo z naszej #Piątki i jest to dobrze znana i lubiana #Brzoza.
Akcja #SadzimyDrzewa trwa. Do wiosny z pewnością uzbiera się całkiem pokaźna aleja ;)
 
#Brzoza to jedno z najpopularniejszych i najbardziej lubianych drzew liściastych.
Należy do rodziny brzozowatych,dorasta do 25-30m wysokości. Pień jest lekko wygięty a korona luźna i silnie rozwinięta o cienkich,wiotkich pędach. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych,nawet na słabych i piaszczystych glebach. Jest doskonałą rośliną ozdobną polecaną do dużych ogrodów,osiedlowej zieleni i parków. Jej znakiem rozpoznawczym jest kredowobiała,spękana kora. Liście jesienią przebarwiają się na piękny,intensywnie żółty kolor. W Polsce występuje pospolicie na terenie całego kraju w lasach liściastych i mieszanych. Brzoza jest krótkowieczna,rzadko dożywa 200 lat.
W średniowieczu kora brzóz zastępowała papier i pergamin a z sadzy po spaleniu drewna robiono farbę drukarską i tusze. Liście i pąki do dziś są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.
 
 
#SadzimyDrzewa bo #ZiemiaToNaszDom to nasze zobowiązanie. Dlatego, za każdą zrealizowaną transakcję #zakupu lub #sprzedaży #nieruchomości na pośrednictwem KZ NIERUCHOMOŚCI s.c. posadzimy jedno drzewo w przestrzeni publicznej.
 
Przypominamy, że partnerem merytorycznym naszej akcji jest Centrum Ogrodnicze PRIMA
Już za tydzień przedstawimy Wam kolejne drzewo z #NaszejPiątki.
 
 
#JutroZaczynaSięDzisiaj, #ZiemiaToNaszDom, #ZielonoMi, #SadzimyDrzewa, #DbajmyoKlimat #DobraStronaNieruchomości, #KZNieruchomości #DrzewaDająTlen, #PrzyszłośćDlaNaszychDzieci, #AlejaDrzew, #Brzoza, #DobraBrzoza,

\