« Powrót do aktualności

Grab. Drzewo nr 4 w kolekcji KZ NIERUCHOMOŚCI.

Przedstawiamy Państwu kolejne już bo #czwarte #drzewo z naszej #Piątki i jest to #Grab. Akcja #SadzimyDrzewa trwa.

Grab pospolity
Drzewo liściaste należące do rodziny brzozowatych, osiąga wysokość do 25m. Pień jest prosty o falistej i srebrzystoszarej powierzchni a korona szeroka i gęsta .Grab jest średnio wymagający, rośnie na każdym stanowisku. Jest gatunkiem całkowicie mrozoodpornym. Często bywa sadzony w parkach i ogrodach, w formie efektownych, strzyżonych żywopłotów. Latem liście mają ciemnozieloną barwę, jesienią przebarwiają się na intensywnie żółty kolor,później brązowieją i pozostają na drzewie aż do wiosny. W Polsce występuje na terenie całego kraju, w lasach można pod nim znaleźć koźlarza grabowego. Drzewo raczej krótkowieczne, rzadko przekracza wiek 150 lat.
Drewno graba jest najtwardsze i najcięższe spośród wszystkich naturalnie występujących w Polsce gatunków drzew. W dzisiejszych czasach z drewna grabowego tworzy się elementy fortepianów i pianin.
#SadzimyDrzewa bo #ZiemiaToNaszDom to nasze zobowiązanie. Dlatego, za każdą zrealizowaną transakcję #zakupu lub #sprzedaży #nieruchomości na pośrednictwem KZ NIERUCHOMOŚCI s.c. posadzimy jedno drzewo  w przestrzeni publicznej.

Przypominamy, że #PartneremMerytorycznym naszej akcji jest Centrum Ogrodnicze PRIMA

#JutroZaczynaSięDzisiaj, #ZiemiaToNaszDom, #ZielonoMi, #SadzimyDrzewa, #DbajmyoKlimat #DobraStronaNieruchomości, #KZNieruchomości #DrzewaDająTlen, #PrzyszłośćDlaNaszychDzieci, #AlejaDrzew, #Grab, #DrzewoGrab,