« Powrót do aktualności

Klon. Drzewo nr 5 w kolekcji KZ NIERUCHOMOŚCI.

Mamy #Finał. Czas przedstawić Wam ostatnie #piąte już #drzewo z naszej #Piątki i .....jest to #Klon.

#KlonJawor
Drzewo liściaste należące do rodziny mydleńcowatych, jest naszym największym rodzimym klonem. Osiąga do 35 m wysokości i ma szeroką koronę. U starszych drzew jasnoszara kora łuszczy się dużymi, cienkimi płatami. Rośnie na glebach umiarkowanie kwaśnych do zasadowych. Jawor ceniony jest jako drzewo parkowe i zadrzewieniowe a jego drobne, żółte kwiaty obfitują w nektar. Jesienią duże liście pięknie przebarwiają się na żółto lub czerwono. W Polsce naturalnie rośnie głównie w górach i na południu niżu. Drzewo dość długowieczne,osiąga wiek 250-300 lat.Jawor dostarcza wyjątkowo cennego,prawie białego drewna wykorzystywanego w meblarstwie i do produkcji instrumentów muzycznych.

#SadzimyDrzewa bo #ZiemiaToNaszDom to nasze zobowiązanie. Dlatego, za każdą zrealizowaną transakcję #zakupu lub #sprzedaży #nieruchomości na pośrednictwem KZ NIERUCHOMOŚCI s.c. posadzimy jedno drzewo ???? w przestrzeni publicznej.

Przypominamy, że partnerem merytorycznym naszej akcji jest Centrum Ogrodnicze PRIMA
I właśnie o nich napiszemy kilka słów kolejnym tygodniu. #PrimaJestDobra!

#JutroZaczynaSięDzisiaj, #ZiemiaToNaszDom, #ZielonoMi, #SadzimyDrzewa, #DbajmyoKlimat #DobraStronaNieruchomości, #KZNieruchomości #DrzewaDająTlen, #PrzyszłośćDlaNaszychDzieci, #AlejaDrzew, #Klon, #DrzewoKlon,