« Powrót do aktualności

KZGadżet: Powrót do szkoły. Jak przygotować stanowisko do nauki?

KZGadżet: Powrót do szkoły. Jak przygotować stanowisko do nauki?

Początek roku szkolnego to czas powrotu do nauki. Pod koniec wakacji warto sprawdzić czy dziecko posiada odpowiednie warunki do nauki. Podczas planowania pokoju dziecięcego warto uwzględnić aktualne, gamingowe trendy.

Gamingowe trendy widoczne już w kulturze masowej

Gry są formą rozrywki adekwatną do XXI wieku. Zainteresowanie najmłodszych tym tematem nie jest więc niczym dziwnym. Choć warto promować wśród dzieci aktywność na świeżym powietrzu i sport, nie uciekniemy rosnącej popularności gamingu. Wiele światowych i krajowych marek stara się dotrzeć ze swoimi reklamami do klientów, którzy są graczami. Świadczyć to między innymi o tym, jak liczną grupę oni stanowią. Popularne marki zostają sponsorami turniejów e-sportowych i zmieniają formę komunikacji, pojawiając się na platformach, które wcześniej stanowiły raczej niszę w kontekście poważnych działań marketingowych. W ostatnim czasie, podczas wizyty w Ikei można obejrzeć ekspozycje stworzone z myślą o nastoletnich graczach. Piszemy o tym dlatego, że stanowisko do nauki może być jednocześnie centrum rozrywki Twojego dziecka. Wiele akcesoriów gamingowych przyda się również podczas odrabiania lekcji.

Sprawdź naszą ofertę: działki na sprzedaż – Piła i okolice

Wygodny fotel to podstawa

W pokoju dziecięcym powinno znaleźć się stanowisko, które pozwoli wygodnie uczyć się Twojemu dziecku. Jednym z ważniejszych elementów takiego miejsca jest bez wątpienia fotel. Ostatnio dużą popularnością cieszą się meble gamingowe. Fotel dla graczy nie tylko prezentuje się znakomicie w młodzieżowym pokoju, ale zapewnia także bardzo komfortowe warunki. Wiele firm decyduje się na zakup takiego sprzętu do własnych przestrzeni biurowych. Fotele dla graczy zostały stworzone z myślą o osobach, które spędzają przed komputerem wiele godzin dziennie. Większość z nich gwarantuje możliwość kompleksowej regulacji poszczególnych elementów. Mowa tu na przykład o nachyleniu oparcia czy pozycji podłokietników. Zakup fotela gamingowego to na pewno dobry pomysł, zwłaszcza, jeśli Twoje dziecko lubi grać na komputerze. Spraw mu niespodziankę, a być może w ten sposób zachęcisz go do nauki? Fotele gamingowe to także jeden z pomysłów na prezent komunijny. W ofercie Media Expert, naszego Partnera, znajduje się wiele interesujących modeli. Dobrymi recenzjami cieszą się na przykład fotele Mad Dog.

Sprawdź naszą ofertę: mieszkania na sprzedaż – Piła

Biurko nie tylko do klawiatury i monitora

Poza fotelem, bardzo ważne jest także odpowiednie biurko. Tutaj sprawa jest prosta. Blat powinien znajdować się na właściwej wysokości, aby możliwe było zajęcie zdrowej pozycji, która nie obciąża dodatkowo kręgosłupa. Tutaj z pomocą przychodzi regulacja wysokości siedziska w fotelu. Poza tym, niektóre biurka gamingowe umożliwiają regulowanie pułapu, na którym znajduje się blat. To bardzo przydatne rozwiązanie, które na pewno ułatwi przygotowanie ergonomicznego stanowiska dla Twojej pociechy. Blat powinien mieć powierzchnię na tyle dużą, aby odrabianie lekcji było komfortowe. Poza monitorem, myszką i klawiaturą, powinno tam znaleźć się miejsce na zeszyty i podręczniki. Narożne biurka gamingowe zapewniają sporo miejsca, które może przydać się podczas przygotowywania ambitnych projektów lub wspólnej nauki z dzieckiem.

Sprawdź naszą ofertę: domy na sprzedaż – Piła

Nie tylko meble! Jaki sprzęt gamingowy może przydać się do nauki?

Oczywiście ciężko nie byłoby podkreślić roli, jaką w edukacji odgrywa Internet i komputery. Choć mogą one utrudniać skupienie się na nauce, odpowiedzialne ustanowienie zasad dotyczących priorytetów, powinno uzmysłowić dziecku, że najważniejsze są zawsze obowiązki względem szkoły. Nie będziemy jednak podpowiadać, jaki komputer kupić dziecku. To już zadanie dla specjalistów. Jeśli stoisz przed wyzwaniem związanym ze znalezieniem właściwego komputera, udaj się po pomoc do Media Expert. Chcemy natomiast zwrócić uwagę na przydatność między innymi słuchawek z mikrofonem. Takie akcesoria okazały się wręcz niezbędne podczas nauki zdalnej, kiedy mikrofon pozwalał na prowadzenie rozmowy z nauczycielem. Dlatego warto mieć takie słuchawki. Dziecko będzie mogło wykorzystać je nie tylko do zabawy, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, także do spotkań online. Przydać się może także kamerka internetowa, jeśli w pokoju znajduje się komputer stacjonarny. To łatwe w obsłudze urządzenie, które było potrzebne do realizowania lekcji w trybie zdalnym.

foto: Unsplash

Jeśli planujesz remont pokoju dziecięcego, w sieci znajdziesz wiele inspiracji. Gamingowy design jest obecnie hitem. Geometryczne kształty, podświetlenie LED – to tylko dwa przykłady elementów, które znajdują zastosowanie w urządzaniu pokoju dla nastolatka. W dobrze zaplanowanym i przyjemnym pomieszczeniu na pewno łatwiej będzie dziecku przekonać się do nauki. Zwłaszcza, jeśli po wykonaniu obowiązków będzie mogło cieszyć się świetną zabawą.